Neler yeni

Cildine Önem Verenlerin Bulundurması Gereken Besinler

yasemin

New member
Yeni
Cildimiz en değerli hazinemiz ise birçok teşekkürü hak ediyor. Şöyle tatlı, şımartıcı, destekleyici bakımlar olmazsa olmaz olmalı. 'Evden çıkamıyorum, ne bakımı?' demek yok hem pratik hem faydalı tarifler var.
Bu konudaki tavsiyelerime, birkaç mucize besinin cilt üzerindeki inanılmaz etkilerini anlatarak başlamak istedim. Ben memnun kalıyorum ve tabii ki bu önemli bilgileri paylaşmalıyım

1. Fayda kokan sirke

özellikle tam organik sirkeyi hala almadın mı

Karantina başladığı zamanlarda sürekli gittiğim bir markete gittim, sirkelerin olduğu rafa bakınca neredeyse boşalmış olduğunu gördüm, buna hem şaşırdım hem sevindim. O kadar faydalı ki, birkaç damlasıyla yerleri bile silebiliyorsun bütün mikrobu kırıyor. Sabahları bir bardak suya 1 damla sirke koyup içmek zor geliyorsa, suyla inceltip cildinizde, özellikle lekeli bölgelere uygulayabilirsiniz.

2. Şifanın atası yumurta

yumurtam şifalanıyor

İster kır, ister pişir, ister keki kabart ister hamuru bağla. Yumurtayı mutlaka kullan, cildine değer kat. Piyasada satılan birkaç soyulabilen maske denemiştim, iyiydiler ama yumurtanın bu konudaki mucizesini keşfedene kadar çünkü vazgeçilmezim oldu. Bir makyaj fırçası yardımıyla beyazını uyguluyorum yüzüme,yıkıyorum sonra nemlendiriyorum, bu konudaki favorim ise gül suyu.

3. Toprak ananın lutüflarından biri de kahve

kahve tam bir mucize

Oh hem içerim hem harika peeling kaynağı olarak keşfederim. Özellikle ellerime kahveyle peeling yapar yumuşatır sonra tırnak bakımımı yaparım, evinizde mutlaka vardır, biraz şeker ve kahveyi karıştırıp pütür pütür olan cildinize uygulayıp duruladıktan sonra farkı göreceksiniz.

4. Salatalıkla canlanın

salatalık cilt dostudur

Birisi doğal nem takviyesi mi dedi, hoşgeldin salatalık. Yaz geldi, mis gibi doğrayın hem yiyin hem cildinize sürün. Su kaynağıdır, tuzu dengeler, acıktırmaz, cilde koyulduğunda özellikle göz çevresini toparlar, alın alın kullanın salatalığı, karlı çıkacaksınız.

5. Limonla sıkılaşan ciltler

limon lekelerin düşmanıdır

Limon işini iyi biliyor. Bu kadar renk düzenleyici bir besin olamaz. Suyla seyreltip her banyodan sonra bütün vücuduma uygularım, öyle yumuşak öyle berrak yapıyor ki, leke varsa gideriyor. Yaz aylarında askılı giymek hayal değil çünkü limon kararmaları da açıyor.

6. Aloe vera saten kaydıran bir cilt yaratıyor

aloe vera yara iyileştiren bir mucizedir

Bu bitki birçok ürünün içinde bulunuyor ve gerçekten nefis. Hem nem kazandırıyor hem yumuşatıyor hem cildi koruyor. Canlı olarak yetiştirmeseniz bile bu bitkiyi içeren ürünleri bulundurun. Başıma havlu koyup 30 dk kadar buharda dinlendirdiğim cildime aloe vera içeren bir nemlendiriciyi uyguluyorum, sonuç pamuk gibi bir cilt oluyor.

Cildimiz ihmale gelmeyecek kadar kıymetli, karantinada olsak bile bakımı hak ediyor öyle değil mi?

Cildine Emek Verenlerin Dolabında Bulundurması Gereken Birkaç Mucize Besin

Ten rengimiz ne olursa olsun fark etmez, cildimiz sağlıkla ışıldasın, mutlaka fark eder.