Neler yeni

Diş Beyazlatma Yöntemleri

özgürdeyrin

New member
Yeni
Katılım
14 Nis 2020
Mesajlar
10
Puanları
1
Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?


  • Power blaeching: Doktorunuzun gerçekleştireceği bu işlem yaklaşık olarak 10 dakika sürer. Kullanılan beyazlatıcı jel ve ışık yardımıyla diş renginin 5-6 ton kadar açılmasına olanak sağlayan uygulama, dişlerde etkili bir beyazlık sağlar.Ton rengi istenilen renge ulaşmamışsa ikinci bir 10 dakika uygulaması ile dişler arzu edilen renge ulaşır.
  • Home blaeching: Evde kendi başınıza uygulayabileceğiz bu yöntemde, kişiye özel olarak hazırlanan ağızlıklar yardımıyla alınan jeller sayesinde dişlerin beyazlatılması sağlanır. 5-7 gün arasında uygulanan yöntemde, bu süre sonunda dişlerde istenilen beyazlığı sağlanacaktır. İşlem sırasında ağıza takılan ağızlıkların gece 4-8 saat arası takılması gerekir.
Diş beyazlatmanın yan etkileri var mıdır?
Diş beyazlatma işleminde kullanılan içeriğinde %10 oranında beyazlatma solüsyonu bulunan ürünlerin bir zararı yoktur. Ancak yine de kullanılan beyazlatma jellerinin biraz hassasiyete neden olduğu bilinir. Uygulama sonrasında bir süre sıcak ve soğuk karşısında dişlerde biraz hassasiyet duyulabilir. 24 saat içinde geçmeyen hassasiyetlerde, diş beyazlatma için kullanılan ürünlerin bırakılması tavsiye edilir. Bu durumda diş doktorunuza danışarak, tavsiye ettiği florür, krem ve diş macunları kullanabilirsiniz. İçeriğinde potasyum nitrat olan diş macunları dişlerde oluşan hassasiyeti gidermekte etkili olur.
 
Üst