Neler yeni

Kadınların Kadın Olmak Hakkında Söyleyemeyeceği 12 Şey

beritanaydemir

Administrator
Yönetici
Forum Yöneticisi
Katılım
5 Ara 2019
Mesajlar
1
Puanları
0
1. mırıltı yok

1457442377-screen-shot-2016-03-08-at-10635-pm.jpg
Sizin gibi, "feminizm" kelimesini söylemek konusunda biraz utanıyoruz. "Çevre" kelimesini söylediğin zamankiyle aynı. Her ikisi de, “Şimdi temelde ne kadar harika bir insan olduğumla ilgili bir konuşmaya başlayacağım” gibi ufak bir imaya sahipler.
Ne yazık ki, her iki durumda da, dünyanın bütün geleceği insanların bu sözleri doğru söyleyebilmelerine ve "femurculuğu" veya "çevrelemeyi" mırıldanmayacaklarına dayanıyor.
Sadece kendinizi bir dolaba kapatmanız ve tekrar tekrar söylemeniz gerekir - "FEMİNİZM! ÇEVRE! FEMİNİZM! ÇEVRE!"
2. 'Adam'
1457442211-screen-shot-2016-03-08-at-10202-pm.jpg
Yani, kadınlar "Adam" hakkında konuştuğunda, sizden bahsetmiyoruz. Sen sadece bir erkeksin. Sen adam değilsin. Benzer şekilde, ataerkillik hakkında konuştuğumuzda, o da siz değilsiniz. Sen ataerkillik değilsin. Sen sadece… Patrick. Biz bu "ERKEKLER" yaparken sohbetler, biz sadece sorunun genel yerini belirliyoruz, yani güç ve etkinin çoğu az miktarda erkek tarafından tutuluyor.
Çünkü patrikliğin seni kızdırdığı kadar zorladığını hatırla. Bulimik, nesnel ve yeterince terbiyesiziz. Bu arada, "bir bükücü" olmamanı söyleyen "bir delikanlı" ile delinirsen, duyguların hakkında konuşamıyorsun. Çocuklarınızın velayetini alma olasılığınız düşük ve intihar etme olasılığı üç kat daha fazla. Feminizm bütün bunları sıralamakla ilgili. Çünkü bu eşitlikle ilgili. Penisleri yakmamak. Yanan penilerle ne kadar alakası olmadığını yeterince vurgulayamıyorum. Burada yanmış penis yok.
3. Dönemler
Şimdi 40 yaşımızdayken bile dönemlerimizle ilgili oldukça travma içindeyiz. Kadın olmak, "kadın olmayı" daha kolay hale getirmiyor. Bütün o rahim boku delilik. Patlayan, çılgınca kan torbasıyla işinizin sona ermesi gibi bir şey - her şey başladığında sizi hiçbir şey hazırlayamaz. Bir gün, sen sadece bisikletinde bir çocuksun. Bir sonraki adımda, aniden küçük bir Barbie yatağını pantolonunuza takmanız , Bergerac'ı izlerken ağlamanız ve Tic Tacs gibi Nurofen Plus'ı yemeniz gerekir.
Erkekler, hayal kırıklığına uğratırlar, 12. doğum gününüzün bir zamanlarında, bir miktar viskoz sıvının - bir sos dersinin ortasında pantolonunuzda aniden ortaya çıktığını varsayalım. Ve sonra önümüzdeki 30 yıl boyunca her ay ortaya çıktı. Hepiniz "HAYIR" gibi olurdun. ve "WTF?!?!" ve "SRSLY ??? BU ????" Biz de onun gibiyiz. Akıllı değiliz, doğa ile temas halinde ya da onunla aşağılık değiliz. Biz sadece sizden çok daha fazla çamaşır sorunu olan insanlar. Hiç seyahat şampuanı ve diş fırçanızı kullanarak sabah 6'da bir Premier Inn sayfasından kanı temizlemeye çalıştınız mı? Kadın olmanın tanımlayıcı yönlerinden biri.
4. Kürtaj
Aynı şekilde, yanlışlıkla 16 yaşında hamile kalmayı düşünün, ardından yerel kliniğinizin dışındaki bir dizi kürtaj karşıtı protestocuyu geçip, hepsi ölü fetüslerin resimlerini tutarak geçirin. Bununla asil ve özel bir bayan olarak uğraşmıyoruz. Biz, "BU GERÇEKTEN ÇOK GERÇEK BİR GÜN GÜNDİR. BUNLARIN YERİNDE YERLEŞTİRİLMESİ VE KURULUŞUNA AÇILMASI GEREKEN ÇOCUKLARIN YOLCULUĞUNDAKİ YAŞAMIYOR Tehlikeli ve kötüye kullanma konusunda, güvenli, yasal bir tıbbi işlem almak isteyenlerin yaşamlarını sınırlamamaktadır.
İşte söyleyemeyecek kadar utandığımız başka bir şey daha var: Biz bu kliniklerde büyük bir seçim yanlısı adam ortaya çıkmışsa ve korkmuş kadınlara eşlik etmemize yardım edersek çok seviniriz. Bu bir üst düzey kardeş dayanışması olur.
5. Konuşmak
Geçen yıl ya da öylesine, biz bu çalışmayı Amerika'dan gördük ve kalbimizi biraz kırdı, çünkü çok açıklıyor: karma cinsiyetten oluşan bir grupta, kadınlar yüzde 25 ya da daha az konuştuğunda "eşit derecede dengeli" olarak. Kadınlar zamanın yüzde 25 ila 50'sini konuşurlarsa, "sohbete hükmediyorlar" olarak görülürler.
Ve her zaman sosyal medyada ya da sohbetlerde hatırladık, öfkeli bir adam, “Kadınlar şimdi kazanıyor. Kadınlar her yerde. Susturulmuş olan ERKEK” dedi ve her şey anlam kazandı.
gallery-1457442481-screen-shot-2016-03-08-at-10258-pm.jpg
6. Korku
Korkuyoruz. Bahsetmek istemiyoruz, çünkü bir tür serseri, sohbet tarzı ve kızlarımıza bakmak gibi bizi mutlu eden şeyler hakkında konuşmak istiyoruz - ve yardım edemiyoruz, düşünmeden, "Hangimiz? Ve ne zaman?" Geceleri sokakta yürürken, anahtarlarımız parmaklarımız arasında, bir silah olarak tutulur. Paketler halinde hareket ediyoruz - çünkü daha güvenli. Telefonda saatlerce birbirimizle konuşuruz - bilgiyi paylaşmak için. Ama bu konuda seninle devam etmek istemiyoruz, çünkü bu morbid olurdu. Sadece endişeli hissediyoruz. Korkuyoruz. Rakamlar göz önüne alındığında, bazen yardım edemiyoruz ama sadece… kötü şeyin gelmesini beklediğimizi hissediyorum. Çünkü bu düşünmek için gerçekçi bir şey olurdu ve hazırlıklı olmayı seviyoruz. Korkunç bir şekilde, korkunç bir şekilde hazırlanmış.
7. Yorgun
Yorulduk. Yani, çok yorgunum. Göğüslerimizi büyüttüğümüz andan itibaren, sokakta kedi denir; akrabaları tarafından ("Ooooh, o büyük kemikli"; "Eh, kalp kırıcı olacaksın") yorumladı sanki onların önünde durmuyorlardı, hepsini duyuyorlardı. En büyük kadın rol modellerimizi ve ikonları basında utandırdık, tekrar tekrar gördük: Bilgisayarlar hacklendi ve çıplak fotoğraflar yayınlandı; seks kasetleri serbest bırakıldı. Yani başarıların ve paranın bile bizi sadece bir kadın olmanın küçük düşürülmesinden koruyamayacağını biliyoruz. Gençken bebeklerimizin olması gerektiğini biliyoruz - yumurtalar tükeniyor! - ama yukarıda tartışıldığı gibi daha az para için de çalışmalıyız. Böylece bu bizi yorgun ediyor.
Bu yüzden, belki de kadınlar aniden öfkelenebilir - neden feminizmle ilgili çevrimiçi tartışmalar birden bire öfkelenmeye başladı. Yorgun, korkmuş insanlar kırılmaya uygundur. Öfke sadece korkudur, kaynatın.

8. Mastürbasyon
Açıkçası, Amis'in eski bir kuşaktan geldiğini kabul edecek kadar asilim - ki bu kadınlar büyük ölçüde cinselliklerini ayrıntılı olarak tartışmaktan çekinmiyorlardı. Ancak, insan durumunu inceleyen ve bir noktada Germaine Greer ile oldukça buharlı bir ilişkiye sahip olan zeki, iyi seyahat eden bir erkeğin, kadınların kendileri tarafından yönlendirilebileceğini asla farketmemesi şaşırtıcı görünüyor. erkekler gibi arzu.
Size karşı dürüst olacağım - yetişkin hayatımın ilk beş yılında, kararlarımın çoğu pantolonumun içeriğiyle verildi. Vajinam, Küçük Korku Dükkanı'ndaki Audrey II.- sürekli "Bağır beni!" Diye bağırıyor ve beynimi dinlemeye çalışırken müzikal numaralara giriyordum. Eğer mastürbasyon keşfetmeseydim, zamanımın çoğunu, sıcağında bir kedi gibi sundurma çatısında oturarak geçirirdim. Eğer genç bir kadın sinirlenmiyorsa, mastürbasyon uzun bir ülkede yürürken, ciğerlerinizde biraz hava almak ve devrimi izlemek için hayati önem taşıyan bir hobidir. Ve bu ne hobi! Hiçbir şeye mal olmaz, sizi şişman yapmaz, Han Solo ya da bazı maymunlar Attenborough belgeselinde "yapıyor" diye düşünürseniz beş dakika içinde düz bir şekilde kapatabilirsiniz ve aksi takdirde Valium ya da sürekli spa molaları gerektirecek bir çeşit sarhoş, coital sonrası neşeliliğe sahip dünya.
Tanrı'nın bedenlerimizi, yatakta yattığımız zaman ellerimizin doğal olarak cinsel organlarımızın üzerinde durması için tasarlamasının bir nedeni var. Bu, Rabbinin "Devam et, keman çal. Nasıl çalıştığını öğren." Derken, dünyaya çıktığında, bir erkek arkadaşının gelip seninle sevişmesini beklemeyeceksin. Sen de cinsiyette olacaksın, böyle olacak… ortak çaba? Birlikte yapabileceğin bir şey mi? Bu, her şeyi nasıl planladığım gibi bir şeydi, TBH… Yani, Onbirinci Emirim 'Sen Shalt Buff Senin Fnuh. Bu resmi. İmzalı, Tanrı. "

10. Erkek feministler
Diğer kadınlar "Erkekler feminist olamaz!" Derken utanıyoruz. Bir tartışmaya girmek istemiyoruz ama içindeki mantığı göremiyoruz. Feminizm yalnızca erkekler de feministse işe yarayabilir - çünkü feminizmin başarılı olacağı tek gösterge, ona kaç kişinin inandığına, onu desteklediğine ve bunun olmasını istediğine dayanır. Tanım olarak popülist bir hareket olmalı. İnsanların yalnızca yüzde 27'sinin eşitliğe inanmasının bir anlamı yok çünkü matematik, çok açık bir şekilde, eğer insanların yüzde 73'ü sizin olmadığını düşünürse eşit olmayacağınızı gösteriyor. Feminizmi özel bir gizli yere gizleyemezsiniz ve sadece belirli insanların erişimine izin veremezsiniz. Ayrıca, yukarıda tartışıldığı gibi, erkeklerin feminizme neredeyse kadınlar kadar kötü ihtiyaçları var. Öyleyse, hanım toplarıyla "erkekler feminist olamaz". Buna inanmıyoruz.
tes yemek. Bütün bu Hıristiyan Gri / abs çelik / "kötü çocuk" boku indirim. Önceliklerimiz: 1) Nezaket; 2) Şakalar; 3) Karbonhidratların yüksek toleransı.

12. Eğitmenler
Aslında , o korkunç eski eğitmenlerini kendimizden uzaklaştırdık. Bir zaman portalının nasıl açıldığına ve kendi gençliğiniz tarafından çalındıklarına dair bi hikaye? Bu bir yalandı.

ALINTIDIR
 
Üst