Neler yeni

Kadınlar Niye Meme Estetiği İster

feyza58

New member
Yeni
Katılım
14 Nis 2020
Mesajlar
10
Puanları
1
Kadınlar neden meme büyütme ameliyatı isterler?

  • Gelişme döneminde bir genç kızın genetik özelliklerin etkisi ile memeleri kendisini mutlu edecek boyutta gelişmemiş olabilir.
  • Memenin biri diğerinden belirgin şekilde küçük olabilir.
  • Genç yaşlarda meme büyüklüğünden mutlu iken ilerleyen yaşla beraber, kilo alıp vermeler, doğum ve emzirme dönemleri sonrasında memeler dolgunluğunu kaybetmiş ve içi boşalmış gibi durabilir.
Bu durumlarda kişiye uygun seçilecek protezler ile memelerin büyütülmesi mümkündür.

1586885689328.png

Memenin ne kadar büyütüleceğine nasıl karar verilir?

Her kadının güzel bulduğu meme boyutu birbirinden farklıdır. Hastalar ile konuşurken bir kadının büyük dediği bir meme için diğerinin çok küçük dediğini görebiliyoruz. Bu nedenle meme büyütmede protezin boyutu seçilirken hastanın estetik görüşü iyi değerlendirilmeli ve yapılacak meme muayenesinde hastaya konulabilecek protez hakkında hasta bilgilendirilmelidir. Hastanın anatomik yapısı itibariyle en doğal gözükebilecek protezin ne olduğu hastaya anlatılmalı, çeşitli boyutlardaki protezlerle nasıl görüneceği hakkında daha önce yapılan ameliyat fotoğrafları üzerinden hastaya bilgi verilmelidir. Yani meme büyütme ameliyatlarında protezin boyutu hasta ve doktor tarafından birlikte seçilmelidir.

Meme büyütme ameliyatlarında damla protez mi yoksa yuvarlak mı?


Meme büyütme ameliyatlarında kullanılan protezler şekillerine göre kabaca iki gruba ayrılabilir. Yuvarlak protezler ve damla şekilli (anatomik) protezler. Protez şekli seçilirken muayene esnasında plastik cerrahınız bireysel özelliklerinizi (mevcut meme dokusu, memede sarkıklık olup olmadığı, göğüs duvarı yapısı ve çapı) değerlendirir ve sizin memeniz için yuvarlak ya da damla protez seçeneklerinde nasıl bir görüntü oluşacağı hakkında sizi bilgilendirir. Vücut yapınıza uygun seçilmek kaydıyla her iki tip protezlede oldukça doğal sonuçlar elde etmek mümkündür. Bu seçimde de yine hastanın estetik görüşü, dekolte kısmının belirgin olmasını isteyip istememesi dikkate alınmalıdır.

Meme büyütme ameliyatından sonra doğum?

Meme büyütme ameliyatı olmuş bir kadın diğer kadınlar gibi hamile kalabilir ve çocuk doğurabilir. Bu süreçlerde protezin çıkarılması gibi bir şey gerekmez. Protezin bebeğinize hiçbir zararı yoktur.
 
Üst