Neler yeni

Yüz Estetiğinde 3D Dönemi

özgürdeyrin

New member
Yeni
Katılım
14 Nis 2020
Mesajlar
10
Puanları
1
Estetik operasyon geçirmek istiyorsunuz ama sonucun nasıl olacağından endişe mi ediyorsunuz?

Bu endişeniz hiç de yersiz değil, merak etmeyin bu konuda yalnız da değilsiniz. Sadece estetik operasyonlarda değil, bütün ameliyatlarda hastaların hepsi benzer endişeleri yaşar. Özellikle estetik operasyonlarda gelişen teknoloji sayesinde bu endişeler son buluyor! Daha fazlası Op. Dr. Güncel Öztürk’ün bilgilerinden derlediğimiz yazımızda saklı!

3D Simülasyon cihazları ile sürprize yer yok!
3D simülasyon cihazları sayesinde estetik operasyondan önce nasıl bir görünüme kavuşacağınızı gerçeğe en yakın haliyle görebilirsiniz. Özellikle nasıl bir şekil olması gerektiğine karar veremeyenler için de çok büyük bir avantaj sunmaktadır. 3D simülasyon cihazının sunduğu görüntüleriniz üzerinden istediğiniz şekli daha doğru bir şekilde belirleyebilirsiniz.

Estetik cerrahınız ile birlikte kendi görüntüleriniz üzerinden fikir alışverişi yapabilir, sonuçlarını görebilir, doğru bir seçim olup olmadığına net bir şekilde karar verebilirsiniz. Bu iş tamamen sizin denetiminiz altında olacaktır, buna emin olabilirsiniz!

3d-simulasyon-1-450x450.jpg

3D simülasyon cihazı ile gerçeğe en yakın görüntüleriniz çıkarılır ve size sunulur
3D simülasyon uygulamasında estetik operasyondan önce 6 farklı açıdan yüksek çözünürlüklü fotoğraflarınız çekilir. 3D simülasyon cihazının sahip olduğu özel yazılım sayesinde çekilen fotoğraflarınız üzerinden 3 boyutlu görüntüleriniz çıkarılır. Estetik operasyon geçireceğiniz bölgenin üzerindeki yapılacak olan değişiklikler bu görüntüler üzerinde gerçekleştirilir. Yapılan yeni tasarımı istediğiniz açıdan görebilir, hayalinizdeki tasarıma en yakın hale getirebilir, operasyonun sonuçlarından emin olarak ameliyata girebilirsiniz.

3D simülasyon cihazıyla bütün bölgeler tasarlanabilir
Bütün estetik operasyonlar 3D simülasyon cihazıyla planlanabilir, estetik operasyonların sonuçları önceden görülebilir. Yüz bölgesindeki burun, çene, elmacık kemiği, dudak, kaş, göz kapağı ya da kırışık estetiklerinin hepsi, vücutta ise göğüs, popo, kalça dahil bütün estetik operasyonlar dahildir.

Yüz estetiklerinde 3D simülasyon cihazı avantajı
Yüz estetikleri kişinin görünümünü etkilediği için sonuçları kişiler için büyük önem taşır. Örneğin rinoplasti yani burun estetiği yüz estetiğinin en önemli operasyonlarından birisidir. Burun estetiğinde bazen hastalarımızın hayal ettiği şekil yüzleri için uygun olmayabiliyor. 3D simülasyon cihazındaki görüntüleri üzerinden gördüğünde tamamen farklı bir şekle karar verebiliyor.

Aynı şekilde kaş kaldırma, dudak dolgunlaştırma ya da çene konturu estetiği gibi operasyonlarda da yapılan değişiklikleri ve düzeltmeleri cepheden, profilden, üstten ve alttan görebilme imkanına sahip oluyor. Yapılacak olan tasarımdan emin ve içi rahat bir şekilde estetik olma kararını alabiliyor. Böylece ameliyattan sonra hiçbir şekilde sürpriz yaşanmıyor
 
Üst